חופה

חופה

החלק החשוב ביותר בחתונה, ואולי בחייו של האדם הינו החופה. משמעות חופה בדת היהודית הינה גבוהה לאין שיעור ובצדק. חופה היא המקום בו מוכרזת האהבה בין בני זוג, היא המקום בו הופכים השנים לאחד, לב ההתאחדות ומרכז טקס הנישואין.

עמידת הזוג ובני משפחתם מתחת לחופה מסמלת את רגע השיא של אהבתם, הרגע הזה בו חייהם משתנים ונחתמים בברית אהבה, הרגע בו ענידת הטבעת יוצרת חיבור נצחי אשר נחתם בנשיקה.

התהוות החופה

בעבר, חופה הייתה המקום בו מתייחדים בני הזוג מיד לאחר הנישואין ואף שוהים בו את "שבעת ימי המשתה" העוקבים. כיום, מתייחס המונח "חופה" ליריעה אשר פרוסה על גבי ארבעה עמודים.

אל לנו לתת למונח הפשוט, לכאורה, להטעות אותנו. עקב המשמעות הסימבולית יוצאת הדופן של החופה, היא איננה נלקחת כדבר של מה בכך. למעשה, עיצוב חופות הפך לעסק של ממש, ספק ענף אומנותי. ייחודיות החופה, גודלה ועיצובה חשובים לא פחות מעצם העמידה תחתיה.

שלב הכניסה לחופה  נעשה אף הוא נושא גדוש ברגש. חזרות הולכות ונשנות של כניסה לחופה, בחירת שושבין מתאים, ואף בחירת שמלת כלה הולמת אשר תתאים לגווני היריעה הקדושה הן רק חלק קטן מהעניין הגדול. אחרי הכל, אלו אותם שניות ספורות אשר להן מייחלת הכלה מאז גיל נעורים. בשנים האחרונות אנחנו אפילו מתוודעים לנושא השיר לחופה. אותו שיר שמלווה את הכלה בצעדיה האחרונים בחיים בתור אישה רווקה. שהרי אף טקס אינו מושלם ללא מוסיקה.

שירי כניסה לחופה

תוכלו למצוא מספר רב של שירים אידיאליים לכניסה לחופה באזור שירי החתונה שלנו , להתרשם מחוות דעת הגולשים המתחתנים ולבחור את השיר המתאים ביותר עבורכם.

חופה - על הדברים החשובים באמת

טקס הקידושין הנערך תחת החופה זהו שלב משמעותי ומיוחד עבור בני הזוג, למעשה זהו עיקר הטקס והסיבה מדוע אנשים מגיעים למאורע חגיגי זה. לכן, לעיצוב החופה יש משמעות כה רבה מבחינה רגשית ואף רוחנית.

תפקידה של חופה ואף צורתה השתנו במהלך ההיסטוריה, ואפילו בימינו, שונה החופה במשמעותה ובעיצובה מחתונה לחתונה. אך בסופו של דבר, חופה, על שלל תכולתה: בני הזוג, משפחה, רב, כתובה, יין וטבעת, מסמלת את רגע השיא באהבתם של השניים. טקס חתונה יהודית מוצלח, בין אם חתונה דתית או חילונית, חתונה בישראל או במדינה אחרת, מתחיל ונגמר בטקס חופה, לב ליבו של הנישואין.

ההצבעה שלך: ריק Average: 5 (1 vote)