ארגון רשימת המוזמנים לחתונה

ארגון רשימת המוזמנים לחתונה

לארגן את רשימת המוזמנים לחתונה שלכם היא משימה לא פשוטה ובקלות יכולה להפוך לתוהו ובוהו מושלם. אם אתם מתעקשים שאמא שלכם תזמין את כל השכנים למשל, או שאבא שלכם יזמין את כל חבריו לעבודה, אתם עלולים להיתקל בקשיים בארגון רשימת המוזמנים של החתונה.

אלו רק חלק מהדוגמאות שמבלי לשים לב תוכלו למצוא את עצמכם עם רשימת מוזמנים הרבה יותר מדי ארוכה לחתונה שלכם, דבר שיפגע לכם בהנאה מהאירוע, יגרום לכם להרבה כאב ראש, ואף להוצאות כספיות לא מתוכננות. אך אל דאגה, אם תעקבו אחר הטיפים הבאים, סביר להניח שלא יהיו לכם הפתעות לא נעימות שיהפכו את ארגון רשימת המוזמנים לסיוט אחד גדול, אלא תצליחו ליצור רשימת מוזמנים אידיאלית שתהפוך את האירוע שלכם להצלחה מסחררת.

בחרו מוזמנים לפי תקציב האירוע ולפי סגנון האירוע המבוקש.

לפני שאתם בכלל מתחילים לחשוב על רשימת המוזמנים, חישבו על התקציב המיועד לאירוע שלכם, וגם על איזה סוג חתונה הייתם רוצים.
אם אתם תמיד חלמתם על חתונה קטנה, אינטימית ומיוחדת – אז עליכם לבחור רק את האנשים החשובים לכם בחיים ולהזמין אותם להשתתף בשמחה. במקרים כאלו עדיף להשקיע את יתרת התקציב בתפריט, דקורציות ועיצוב וכל דבר אחר שיסגנן את האירוע בהתאם למבוקשכם.

החתונה היא האירוע הגדול של חייכם ועליכם לעשות מה שאתם רוצים ומרגישים לנכון. אם אתם רוצים לעשות חתונה גדולה, בין היתר כי יש לכם כל כך הרבה אנשים שאינכם יכולים להוציא מהרשימה, אבל עדיין לא רוצים לחרוג מהתקציב - תוכלו להזמין את כולם ולהוריד את כמות המנות, מגוון התפריט, פחות עיצוב שולחנות, פחות גימיקים לאירוע, לשנות את מיקום האירוע וכדומה.

אם בכל זאת אתם לא מוכנים להתפשר על חתונת החלומות שלכם מבחינת מיקום, סגנון, תפריט ועיצוב האירוע, אז עליכם להגביל את מספר האורחים – על מנת שיהיה לכם את האירוע המבוקש מבלי לעשות חור בתקציב (שישפיע על חייכם בשלבים מאוחרים יותר).

מי האורחים ברשימה ?

באופן כללי, נהוג שהמשפחה שמשלמת יותר עבור האירוע, יש לה את הזכות להזמין מעט יותר אנשים (באופן יחסי כמובן). הגישה הפשוטה ביותר היא לאחר שגיבשתם את כמות המוזמנים הנדרשת בהתאם לתקציב, לתת להורים של כל אחד מהצדדים - להזמין את אותו מספר המוזמנים באופן יחסי לכמות הכללית ולמידת תקציב האירוע. אם אחד הצדדים ממש חייב להזמין כמות גדולה יותר של אנשים, אין זו בושה לבקש מעט עזרה נוספת במימון ההוצאות הנוספות שייגרמו כתוצאה מכך.

לשים לב תמיד שאתם לא חורגים מהכמות הרצויה למקום האירוע שלכם ולאופי החתונה המבוקשת. ברור מאליו שאת כל המשפחה הקרובה אתם מזמינים לחתונה והם הראשונים ברשימת המוזמנים (הורים,אחים ואחיות, סבים וסבתות, דודים מקרבה ראשונה ואפילו שניה).

בהרבה מקרים ההורים יתעקשו להזמין קרובי משפחה רחוקים שאתם בקושי מכירים. עליכם להכין את הרשימה הסופית עם הכמות הנדרשת בהתאם למקום ולתקציב האירוע, ורק אז להוסיף את הקרובי משפחה ושאר המוזמנים שההורים והמשפחות רוצים להזמין – על בסיס הקשר שלכם עם אותם האנשים בהווה, ומידת ההכרות והקרבה שלכם איתם.

קרובים רחוקים אשר אתם בקושי רואים או מכירים יכולים לצאת מרשימת המוזמנים ולחסוך לכם רגעים מביכים בו אתם מוצאים את עצמכם מחובקים על ידי אנשים שמעולם לא פגשתם, במקום לשמוח עם האנשים הקרובים אל לבכם...

חברים ועמיתים לעבודה

כשאנשים מתכננים את מסיבת החתונה שלהם, הם נוטים להזמין הרבה אנשים מחוג המכרים שלהם על מנת שיהיה יותר שמח. אך עליה וקוץ בה, אין זה אומר שעליכם להזמין את הספר של הכלה ואת המרצה באוניברסיטה (גם אם הוא צעיר ומגניב). עליכם להזמין לחתונה שלכם את אותם החברים שאתם חולקים איתם את חיי היום יום שלכם, ולא את אלו שרק יבואו לכבד אתכם בנוכחותם וזהו זה.

באופן כללי, הכניסו לרשימת המוזמנים את החברים הקרובים לליבכם, ואת אלו העשויים להיות קרובים אליכם בעתיד. אין צורך להזמין את כל הכיתה של המכללה או האוניברסיטה רק כדי להיות נחמד וכי אתה מסתדר עם כולם (זה נכון גם לגבי מקום העבודה). תזמינו רק את האנשים הקרובים אליכם, וכך גם תהיה אוירה נעימה ואמיתית יותר בחתונה, וגם תחסכו מאנשים את האי נעימות והמחשבה על תירוצים ליום האירוע ולימים שאחריו (הם לא יעלבו אם לא תזמינו אותם אם אתם לא ממש בקשר, אין לכם מה לדאוג).

אנו מקוים שלאחר שקראתם את הטיפים שלנו לארגון רשימת המוזמנים לחתונה שלכם , תוכלו לגשת למשימה לא פשוטה זו ביתר קלות.
ואל תשכחו – הכי חשוב לגשת לכל העניין בכיף ובחיוך – סך הכל אתם לא מתחתנים כל יום...

בקרוב נעלה עבורכם גולשי האתר, כלי לניהול רשימת המוזמנים של האירוע שלכם, שיקל עליכם את המלאכה ויעזור לכם בארגון רשימת המוזמנים בצורה דינאמית, פשוטה ויעילה. נשמח לשמוע מכם טיפים נוספים בנוגע לרשימת המוזמנים, ו\או לארגון האירוע בכלל באזור הטיפים החדש שלנו כאן באתר.

ההצבעה שלך: ריק Average: 5 (1 vote)