שירי חתונה – מה הופך שיר חתונה למוצלח?

שיר חתונה

מה הופך שיר חתונה למוצלח ? שיר המושמע ברגע הנכון, מכוון את האווירה בצורה הנכונה, ונוגע ישר בלב כלל הנוכחים, הוא שיר חתונה הנחשב למוצלח. שירי חתונה הפכו להיות ממש ז'אנר, אשר ניתן לחלקו לפי שלושה שלבים של החתונה. שירים המושמעים בקבלת פנים, שירים במשך ובסיום החופה, ושירי ריקודים לזמן החגיגה. הצלחתו של השיר טמונה בהתאמתו לאופי השלב בו הוא הוא מושמע. שיר המושמע ברגע הנכון, מכוון את האווירה בצורה הנכונה, ונוגע ישר בלב כלל הנוכחים, הוא שיר חתונה הנחשב למוצלח.

שירי חתונה בקבלת הפנים

שירי חתונה לזמן קבלת הפנים הם לרוב שירים רכים ונעימים. הם אמורים להשרות אוירה רגועה ומזמינה. יש כאלה שיעדיפו מנגינות על פני שירים, ויבחרו ביצירות קלאסיות כמו יצירות מאת אומנים כמו באך וויולדי. יש אחרים שילכו על פן של הרכב מוזיקלי, של כנרים או של כלי נשיפה שיקבלו את פני האורחים לחתונה.

שירי חתונה לחופה

שירי חתונה לזמן החופה הם אחת הבחירות הקשות. יש כאלה שמאוד חשוב להם שהשיר יהיה בעברית, ואז המשמעות של השיר צריכה להיות מדויקת ומוסכמת על שני הזוג שהשיר מסמל את מערכת היחסים שלהם. מצד שני בני הזוג אינם רוצים להתחתן עם שיר "משומש" מדי. לזוגות שלא מפריע להם נושא השפה, יש מגוון שירי חתונה לחופה בשפות זרות שמבחינת התוכן יכולים להתאים לסיטואציה. יש הרבה זוגות שיש להם את ה"שיר שלהם", שיר מסויים, רומנטי, שהם מצאו חיבור אליו במהלך מערכת היחסים שלהם והוא מזכיר להם את אהבתם. זמן החופה יכול להיות רגע נהדר, לנגן את השיר שלהם.

שירי חתונה לחגיגת הריקודים

שירי חתונה לזמן החגיגה, הם שירים משתנים לפי מבחר פרמטרים. פרמטר ראשון הוא בהחלט הטעם האישי של החתן והכלה. אם יש להקות או זמרים מועדפים על פניהם, האורחים יזכו לשמוע מהם יותר במהלך הערב. פרמטר שני הוא עדכניות. חשוב להקפיד להשמיע גם שירים שהגיעו לראש טבלת המצעדים בערוצי המוסיקה הנבחרים, על מנת שכל האורחים ירגישו שהם מכירים את המוסיקה ושיתעורר בהם החשק לרקוד. פרמטר שלישי הוא פופלאריות. החלק של הערב שמאפיין פופולריות מתחיל כאשר מושמעים השירים הנוסטלגיים. אותן קלאסיקות (בדרך כלל רובן בעברית) שמרגשות את כולם, מזכירות איזשהוא סיפור ישן וגורמות לרצות לקום ולרקוד.

ההצבעה שלך: ריק Average: 5 (2 הצבעות )