תכנון חתונה - הטעויות הגדולות

גם הזוג החכם והמאורגן ביותר עשוי לעשות טעויות בארגון ותכנון האירוע. במדריך זה נביא לתשומת לבכם את 9 השגיאות הנפוצות שעליכם להיזהר מהן לפני האירוע הגדול.

לחרוג מהתקציב

חתונה , אם עוד לא הבנתם, זה עסק יקר. כלה נרגשת יכולה להתחיל להשתגע עם הזמנות של דברים לא כל כך הכרחיים ובלי תקציב מאורגן – ניתן בקלות לאבד את ראש – ומבלי לשים לב , תגלו לפתע שבזבזתם את כל כספיכם (או כספי הוריכם), לפני שהספקתם לסגור עם חצי מהדברים אשר אתם באמת צריכים באירוע שלכם. תסמכו עלינו – אף להקה או DJ לא ינגנו במשך כל הערב – אם לא תשלמו להם.

תכנון האירוע צריך להיות רציני. הכינו תקציב אירוע מבעוד מועד והקפידו לעקוב אחר חשבון ההוצאות שלכם לאירוע ולא לחרוג מן התקציב!

הגענו לרבנות מאוחר מדי

תדאגו ללכת לרבנות הראשית, ולתאם עם רב שיבוא לחתונה שלכם ברגע שהוחלט התאריך ותדאגו לעדכן ולהזכיר לו את האירוע כל זמן קצר. הרבה זוגות חושבים שהרבנות הראשית רק מחכה להם שיגיעו... ובכן ישנם אלפי זוגות שמתחתנים מדי יום ועל כן חשוב לתאם כמה שיותר מוקדם עם הרבנות ולעשות איתם את כל הסידורים והתיאומים בהקדם האפשרי. כמו כן צריך לוודא שאתם לא עוברים על אחת ההגבלות שהדת היהודית מציבה , כגון : תאריכים , מסוימים שאסור להתחתן בהם וכדומה... (את הבדיקה תעשו עם הרב ברבנות אשר ייתן לכם את ההוראות הדרושות לזוג שמתכוון להתחתן).

להזמין את בגדי האירוע מאוחר מדי

תדאגו להזמין את בגדי האירוע שלכם כמה חודשים לפני האירוע. הרבה זוגות מחכים לרגע האחרון ומשלמים מחיר כבד. אתם הרי רוצים להראות מושלם ביום הגדול של האירוע, ובשביל להראות מושלם צריך להזמין כמה חודשים מראש את הבגדים (במיוחד שמלת הכלה), לבצע מדידות ותיקונים – עד לקבלת השמלה \ הבגד המושלם.

לא לדאוג ללינה לאורחים מחו"ל

נהוג להזמין חדרים במלון, או לדאוג ללינה אצל קרובי משפחה – למוזמנים שמגיעים לאירוע מחו"ל. טעות שכיחה היא שבני הזוג שוכחים לדאוג לאורחים ללינה ומנסים להזמין חדר במלון מאוחר מדי. האורחים נעלבים ולא רואים זאת בעין יפה, שהם מגיעים ואף אחד לא דאג להם. ניתן לשריין את תאריכי האירוע בחדרים במלון מפואר גם מבלי לשלם. רק צריך ליידע את המלון על הגעת האורחים – והם משלמים עם כרטיס האשראי שלהם כשה מגיעים (כמובן, שאם הנכם מעוניינים לשלם עליהם – זו גם אפשרות).

להזמין יותר מדי אנשים לאירוע

אחת הטעויות השכיות ביותר. תדאגו שרשימת המוזמנים שלכם ותכולת האולם מתאימים במדויק. אל תזמינו 400 ותניחו שיגיעו 250 – כי אז יכול להיות שיגיעו 300 ותצטרכו לשבור את הראש איפה לשים 50 אורחים נוספים שלא היו מתוכננים. בדקו אם האולם כמה שולחנות חרום הוא יכול לפתוח, הניחו ש80%-85% מרשימת המוזמנים שלכם יגיעו ותכננו בהתאם. אל תסתכנו בעניין זה.

טיפולי יופי ושיער ברגע האחרון

כלות רבות (וגם חתנים) נוטות לקבוע טיפולי קוסמטיקה ועיצוב שיער ביום שלפני האירוע ולחשוב שיום למחרת עור הפנים שלהם יהיה צחור כשל מלאך... ובכן, תחשבו שוב – ללכת למכונת שיזוף למשל יום לפני האירוע יכול לגרום לעור שזוף ויפה, אבל גם יכול לגרום לעור מלא כוויות וחבול. אל תשאירו דבר ליד המקרה, את עיצוב השיער שלכם ביום האירוע תנסו שבוע שלפני האירוע, טיפולי פנים עור וקוסמטיקה – בצעו כשבועיים קודם לאירוע.

אל תעשו טעות שעלולה לגרום להתמוטטות עצבים ולשברון לב. זכרו גם שאין קיצורי דרך – אם ברצונכם להראות במיטבכם ביום האירוע הקדימו להכין את הגוף שלכם כמה חודשים קודם, בפעילות גופנית, דיאטה נכונה, מספיק שעות שינה וטיפולי ספא ורוגע לגוף ולנפש.

קביעת תאריך בעייתי

הכרנו בתחילת מאי , נתחתן בתחילת מאי – חשבתם והגעתם להחלטה. 16 למאי נשמע לכם טוב.. ההזמנות נשלחו, הכול טוב ויפה, סגרתם כבר עם כל הספקים השונים, שלא לדבר על האולם.

חודש לפני האירוע אתם מגלים שהתאריך שבחרתם והזמנתם את הספקים – הוא בכלל בספירת העומר ואסור להתחתן בו, או שיש משחק חשוב לנבחרת ישראל בכדורגל באותו ערב – דבר שיגרום להרבה מאוד מוזמנים להתחיל לחפש תירוצים למה הם לא מתכוונים להגיע לאירוע בחרו את תאריך האירוע בקפידה !!!

מנסים לעבור את זה לבד

אם אתם ברי מזל ויש לכם משפחה וחברים שהציעו לכם עזרה בכל הקשור לאירוע – אל תחשבו פעמיים וקחו את ההצעה לעזרה בשני ידיים! יותר מדי זוגות ניסו לעשות הכול לבדם – וקרסו. בחנו והשתמשו בכל המשאבים אשר עומדים לרשותכם – בתבונה. אם אמא של החתן, החברים הטובים או כל קרוב אחר מציע לעזור – תמצאו משהו שיוכל לעשות, כמו מציאת בית דפוס טוב להזמנות או גימיק נחמד לאירוע למשל – ותנו לו לקחת את המשימה על עצמו.

בהזדמנות זו, חשוב לציין שאלה שעוזרים לכם אינם מקבלים משכורת על כך – הם מתנדבים כי הם אוהבים אתכם ועל כן , חשוב להודות להם ולקבל את מאמציהם כראוי.

שוכחים להתמקד במה שחשוב באמת

תזכרו תמיד שאתם עומדים להינשא ולהתחיל חיים משותפים יחדיו, לא רק מתכננים אירוע. קצת מתח ביניכם ו\או ביניכם לבין המשפחה כנראה יצוץ בעקבות החתונה וארגון האירוע. תדאגו לא לאבד שליטה בשום מצב, זכרו שאתם אוהבים אחד את השני וזו הסיבה שבגללה בכלל החלטתם להתחתן מלכתחילה. אל תתנו לשום דבר לפגוע במערכת היחסים שלכם.

ההצבעה שלך: ריק Average: 5 (1 vote)
Booking.com